• Titulná stránka

Leštenie ocele

Oceľ je po betóne a vode najpoužívanejším materiálom. Vyrobí sa jej približne 800 miliónov ton ročne. A prečo je práve oceľ stále tak používaný materiál? Predovšetkým je to vďaka dostatku železa, ktorého nájdeme napríklad len v zemskej kôre okolo 4% a predovšetkým oveľa viac v zemskom jadre. Ale hlavne je to variabilitou jeho vlastností. Oceľ môžeme zjednodušene nazvať zliatinou železa a uhlíka, môže byť mäkká alebo tvrdená, vysocepevná alebo tvárna, magnetická alebo nemagnetická, korozívne alebo tepelne odolná, oteruvzdorná atď. A to nie je zďaleka všetko. Konečných vlastností sa dosahuje pridávaním ďalších prvkom zliatiny (tzv. Legovaním), použitou technológiou výroby alebo režimom tepelného spracovania. Tieto tri uvedené parametre ovplyvňujú konečné fázové zloženie materiálu a morfológiu štruktúry a uzatvárajú tak kruh ako spätnú väzbu na mechanické vlastnosti.
Oceľ sa využíva najmä pre nosné konštrukcie stavieb. Relatívne veľká pevnosť pri nízkej hmotnosti umožňuje použitie ocele pre veľmi namáhané konštrukcie, či už priemyselných hál či architektonicky náročných stavieb. Uplatní sa tiež pri stavbe mostov, lávok či rôznych typov schodísk. Pre svoje estetické vlastnosti je tiež obľúbená u rady umelcov.
Leštenie je zvyčajne posledná operácia, ktorá dáva výrobku konečný vzhľad a dizajn. Pred samotným leštením sa však vykonáva rad rôznych operácií. Kvalita povrchu dosiahnutá týmito spôsobmi opracovania predstavuje dôležitý faktor pre finálnu leštenie. Čím horšia kvalita povrchu, tým dlhší čas je potrebné vynaložiť na leštenie. Čím dlhší čas bude plocha opracovávaná, tým je práca drahšie. Toto môže byť pri povrchoch náročných na kvalitu a presnosť zásadný problém. Z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť čo najlepšiu možnú kvalitu povrchu vstupného materiálu, ktorý je potrebné leštiť, aby sa predišlo zbytočne zdĺhavému a nákladnému odstraňovanie hlbokých vád po predchádzajúcom opracovaní.
Pre správny priebeh celého procesu leštenia až po dosiahnutie požadovaného výsledku v čo najkratšom čase je dôležité vedieť, aké vhodné brúsne a leštiace pasty spoločne so šmirgľovým plátnom alebo rúnom používať. Pri dolešťování je predovšetkým nutné voliť kotúče a pasty postupne až k tým najjemnejším.

Dalo by sa povedať, že naša firma patrí medzi odborníkmi na povrchové úpravy nerezovej ocele - opracovávame totiž predovšetkým tento druh ocele. Či už sa jedná o mechanické či ručné opracovanie, disponujeme dlhoročnými skúsenosťami, vyspelou technológiou a neoceniteľným know - how. Mnoho ukážok z našej práce nájdete v tejto sekcii .

"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.