• Titulná stránka

Čistenie mosadze

Pozoruhodná oranžovo-zlatá farba je spôsobená kombináciou medi a zinku. Táto neobvyklá farba sa tak ochotne používa pri výzdobe domov a bytov. V dôsledku oxidácie sa na mosadzných predmetoch objavuje zelenošedý povlak, ktorému sa chceme vo väčšine prípadov vyhnúť.
Na trhu nájdeme profesionálne čističe. O kovové predmety sa však dá postarať aj látkami bežne používanými v domácnosti. Predovšetkým kuchyňa a kúpeľňa sú plné ľahko prístupných a ľahko použiteľných zdrojov. Ako teda čistiť mosadz v domácom prostredí? Môžete vyberať z klasických kombinácií používaných v domácnosti, ako sú ocot a jedlá sóda, citrónová šťava či len mydlová voda a handričku. Je však potrebné rozlíšiť, či sa jedná o čistú mosadz alebo lesklou mosadz. V žiadnom prípade nie je vhodné pri čistení používať hrubú silu. Mohlo by dôjsť k zmene farby. S povrchom mosadzných predmetov je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne, pretože ide o mäkký kov náchylný k mechanickému poškodeniu. Preto je tiež vhodné zvážiť možnosť obrátiť sa s čistením na špecialistov.
Hlavnou špecializáciou našej firmy sú povrchovej úpravy nerezovej ocele. Podľa našich skúseností odporúčame niektoré výrobky vyrobiť z nerezového materiálu s lešteným povrchom a opatriť povlakom nitridom titánu. Jedná sa o chemicko-tepelný proces, kedy je dosiahnutá mechanicky odolného povrchu zlatistej farby, ktorá nemení svoj vzhľad, je na nerozoznanie od leštenej mosadze, nie je nutné ju lakovať a nevyžaduje už žiadnu ďalšiu údržbu.
"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.