• Titulná stránka

Čistenie mosadze

Pozoruhodná oranžovo-zlatá farba je spôsobená kombináciou medi a zinku. Táto neobvyklá farba sa tak ochotne používa pri výzdobe domov a bytov. V dôsledku oxidácie sa na mosadzných predmetoch objavuje zelenošedý povlak, ktorému sa chceme vo väčšine prípadov vyhnúť.
Na trhu nájdeme profesionálne čističe. O kovové predmety sa však dá postarať aj látkami bežne používanými v domácnosti. Predovšetkým kuchyňa a kúpeľňa sú plné ľahko prístupných a ľahko použiteľných zdrojov. Ako teda čistiť mosadz v domácom prostredí? Môžete vyberať z klasických kombinácií používaných v domácnosti, ako sú ocot a jedlá sóda, citrónová šťava či len mydlová voda a handričku. Je však potrebné rozlíšiť, či sa jedná o čistú mosadz alebo lesklou mosadz. V žiadnom prípade nie je vhodné pri čistení používať hrubú silu. Mohlo by dôjsť k zmene farby. S povrchom mosadzných predmetov je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne, pretože ide o mäkký kov náchylný k mechanickému poškodeniu. Preto je tiež vhodné zvážiť možnosť obrátiť sa s čistením na špecialistov.
Hlavnou špecializáciou našej firmy sú povrchovej úpravy nerezovej ocele. Podľa našich skúseností odporúčame niektoré výrobky vyrobiť z nerezového materiálu s lešteným povrchom a opatriť povlakom nitridom titánu. Jedná sa o chemicko-tepelný proces, kedy je dosiahnutá mechanicky odolného povrchu zlatistej farby, ktorá nemení svoj vzhľad, je na nerozoznanie od leštenej mosadze, nie je nutné ju lakovať a nevyžaduje už žiadnu ďalšiu údržbu.
"Sme schopní ponúknuť i výrobu iných povrchov na základe zadania alebo vzoriek od zákazníka."
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.