• slideX
  • slideX2

Servis a poradenstvo

Za dobu svojej existencie naša spoločnosť FRUNĚK INOX s.r.o. získala bohaté a nevyčísliteľné skúsenosti, na základe ktorých svojim zákazníkom šetríme nemalé finančné prostriedky, čas a tiež veľa starostí, ktoré sú s realizáciou zákaziek spojené. Ak si objednáte v našej firme zákazky, potom vás v rámci bezplatného servisu a poradenstva informujeme o správnom a efektívnom postupe práce.

Naším cieľom je navrhnúť účinný postup prípravy vašej zákazky, ktorý zahŕňa nákup materiálu, zadávanie do kooperácie a kompletizácie alebo montáž výsledného produktu. Správnou voľbou postupu sa dajú ušetriť nemalé finančné prostriedky. Radi vás informujeme o tom, ako znížiť náklady na prípravu polotovarov a ako sa vyvarovať chybám, ktoré vám môžu prácu do veľkej miery predražiť.

Veľa klientov prichádza do našej firmy s polotovarom alebo zvareným dielom a objedná si službu brúsenie a leštenie. Avšak opracovávať taký diel je nemožné, prípadne príliš finančne nákladné. Brúsenie a leštenie by sa malo vykonávať ešte pred kompletizáciou na základe výkresovej dokumentácie. Ak chcete týmto komplikáciám predísť, využite náš bezplatný servisu a poradenstvo.

Ak nám pošlete svoju e-mailovú adresu, obratom vám pošleme sprievodcu, ktorý vás oboznámi s podrobnejšími informáciami. Môžete sa tak dozvedieť veľa informácií o tom, ako bude realizácia zákaziek prebiehať. S nami môžete vybrať správny materiál a postup. Máme v tejto oblasti bohaté skúsenosti a prax, ktorú potvrdzujú aj naše referencie, ktoré môžete zhliadnuť nižšie.

Napr. pre výrobu madiel na kuchynské dvierka z pásovín alebo iných precíznych výrobkov je nutné objednať profil ťahaný, ktorý má presný tvar prierezu. Nepoužiteľný je v tomto prípade materiál z pásoviny strihanej, ktorá má zlý tvar a nekvalitnú hranu s hlbokými vadami, ktoré je ťažké aj po niekoľkých procesoch brúsení odstrániť.

Taktiež pre výpalky, ktoré majú byť vo finále leštené je výhodnejšie nakúpiť plech za studena valcovaný pre jednoduchšie brúsenie a leštenie.

            Naopak pre polotovary z trubiek a jeklov, ktoré sa budú ešte spracovávať frézovaním alebo zváraním, je zbytočné kupovať brúsený profil, ak bude možné vyrobiť finálny povrch na konci všetkých operácií - to je ale nutné vopred dohodnúť na základe výkresovej dokumentácie.

          Častou, aj keď možno logickou, chybou býva snaha zákazníkov pripraviť polotovar k brúseniu čo do najvyššieho stupňa prípravy. Snaha z dôvodu ušetrenia peňazí nakoniec často končieva presným opakom. Napr. zváranie plochých dielcov a prebrúsenie zvarov pred finálnym brúsením spôsobí pracnejší proces finálneho brúsenia a retušovanie stôp po brúsení nevhodnými nástrojmi. Vo väčšine prípadov je tiež zničená okolitá plocha okolo zvaru, ktorá sa nedá opraviť.